გაკვეთილის მთავარი თემა
|
ფრენბურთი
|
საგანი/ პედაგოგი
|
სპორტი/გოგი კობალაძე
|
სწავლების საფეხური/კლასი
|
საბაზო საფეხური 9კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
21 მოსწავლე სსსმ არ მყავს
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
·
ადრე
შესწავლილი ვარჯიშებისა და უნარ-ჩვევების საფუძველზე ვუღრმავებ ცოდნასა და მოტორულ
უნარ-ჩვევებს.
·
აქტიურად მონაწილეობენ გაკვეთილზე და საშეჯიბრო პროცესში.
·
სრულყოფენ საკუთარ მიღწევებს.
|
გაკვეთილის მიზანი და მისაღწევი შედეგები
|
·
მოსწავლეს
შეუძლია სპორტული აქტივობისას წარმოაჩინოს ყველა ძირითადი აუცილებელი მოძრაობითი
უნარ-ჩვევა.
·
მოსწავლეს აქვს უნარი დააკავშიროს ფიზიკური აქტივობა
საკუთარ ფიზიოლოგიურ ფსიქოლოგიურ განვითარებასთან.
სპ.VII-IX.4. მოსწავლეს
შეუძლია სპორტული აქტივობისას წარმოაჩინოს ყველა ძირითადი და აუცილებელი მოძრაობითი
უნარ-ჩვევა.
შედეგი თვალსაჩინოა,
თუ მოსწავლე:
·
აქტიური
ვარჯიშობით აუმჯობესებს ადრე ათვისებულ ძირითად მოტორულ უნარ-ჩვევებს;
·
მონაწილეობს
გუნდურ თამაშებში, როგორც გუნდის სრულუფლებიანი წევრი;
·
დაუფლებულია
სპორტის ძირითად სახეობებსა და სპორტულ
თამაშებს;
·
შეჯიბრისა და ვარჯიშების წინ ასრულებს მოსამზადებელ ვარჯიშებს;
·
გონებრივი
შრომით განვითარებული დაღლილობის შემთხვევაში, აღდგენის მიზნით უპირატესობას ანიჭებს აქტიურ დასვენებას (მოძრავი
თამაშები, სახალისო სპორტული თამაშები და ა.შ).
|
წინარე ცოდნა
|
იციან თამაშის წესები, გადაადგილება, მოწოდება, ბურთის სამზე გათამაშება.
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
მოსწავლეებს ვაფასებ წინასწარ შედგენილი შეფასების სქემის მიხედვით.
|
გამოყენებული სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსი
|
ფრენბურთის ბურთები, სასტვენი.
კომპიუტერი, პროექტორი, ინტერნეტი
|
გაკვეთილის მსვლელობა და მენეჯმენტი
|
გაკვეთილის A ფაზა _ გამოწვევა
გაკვეთილის მოსამზადებელი ნაწილი [10 წუთი]
1.ორგანიზაციული საკითხები. კლასის მოწყობა, მისალმება
ამოცანების გაცნობა.
2. გადავაწყობ ოთხ წყვილად. საერთო მოთელვითი ვარჯიშები და სპეც მოთელვითი
ვარჯიშები.
გაკვეთილის B ფაზა _ ცოდნის
კონსტრუირება
გაკვეთილის ძირითადი ნაწილი [30 წუთი]
ელექტრონული პრეზენტაციის ჩვენება.
1. ბურთის სამზე გათამაშება და ბადეზე გადაგდება.
2. ბურთის ზემოდან პირდაპირ მოწოდება;
3. სასწავლო თამაში წესების სრული დაცვით.
გაკვეთილის C ფაზა _ რეფლექსია
გაკვეთილის დასკვნითი ნაწილი [5 წუთ]
1. დასამშვიდებელი ვარჯიშები 2. მოსწავლეთა შეფასება
და საშინაო დავალების მიცემა.
|
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Posts (Atom)
No comments:
Post a Comment